AKO SI KÚPIŤ LACNÚ LETENKU

5 rád pre lacné a hlavne bezpečné cestovanie

1. PLÁNUJTE ČO NAJSKÔR

Termín “last minute” sa v leteckej preprave neužíva. Čím viacej sa blíži deň odletu, tým viacej cena letenky stúpa. Preto nenechajte zháňanie letenky na poslednú chvíľu – to sa vám nevyplatí.

Najlacnejšie sú “first minute” letenky – vystavené niekoľko mesiacov pred odletom. Ale, takýchto leteniek je pri vypísaní zľavy len obmedzené množstvo. Kto si ich zarezervuje skôr, ten potom do sveta letí najlacnejšie. Tak to je.

2. VYBERTE SI SVOJHO STRÁŽCU

Nemusíte si vziať dovolenku v práci, aby ste strážili 24 hodín každý deň akčné zľavy od všetkých leteckých spoločností. Toto sledovanie za vás robia iní, napríklad aj my v cestovnej kancelarii SMILEX Travel. Vy si z nich len vyberte dôveryhodný profesionálny zdroj.

A ako takýto zdroj poznáte? Na príklad podľa toho, že neúčtuje žiadne skryté poplatky, že okrem najčastejších otázok vám vedia odpovedať aj na akékoľvek ďalšie otázky alebo poskytnúť ďalšie informácie. že okrem webu ich môžete navštíviť aj v reálnej kamennej pobočke. Dôležité je aj to, že sa s vami jedná vždy fér.

3. NEPLAŤTE NIČ NAVIAC

Neverte lákavým sľubom leteniek s magickými zľavami až 90 % - takéto terno sa vám nakoniec nepekne predraží. Ubezpečte sa tiež, že uvádzaná cena letenky je skutočne konečná. Nie vždy je to z ponuky zrejmé.

Na našom webe žiadne “skryté platby” nenájdete. U nás neplatíte ani za rezerváciu letenky - tu máte zdarma. Áno, tiež si myslíme, že by to mala byť samozrejmosť (ale nie každý predajca sa tak chová).

4. OVERTE SI BEZPEČNOSŤ PLATBY

Platba kartou je pohodlná, ale vždy ide cez tretiu stranu. Preto máme účty vo všetkých hlavných bankách - a letenku si môžete zaplatiť aj prevodom z vášho účtu, alebo vložením hotovosti na náš účet. Toto je 100% bezpečné a vynechávajú sa eventuálni sprostredkovatelia.

Nenútime vás k platbe kartou aj z iného dôvodu. Chceme, aby ste si mohli okamžite zarezervovať letenku, keď náhle sa objaví skvelá akcia - ale potom mali ešte čas svoje cestovné plány prediskutovať doma, v práci či s priateľmi.

5. TREBA MYSLEŤ NA ZADNÉ VRÁTKA

Nie vždy je tá najlacnejšia letenka tiež tou najlepšou voľbou. Ušetríte síce za letenku pár stoviek … ale potom sa modlite, aby ste u konkurencie nemuseli riešiť zmenu letu alebo “zabudnuté„ víza.

V cestovnej kancelarii SMILEX Travel máte v cene letenky vrátaný bezkonkurenčný servis. Vždy poradíme, na čo si dať pozor. Zaistíme aj ubytovanie, prenájom auta, alebo iné služby, podľa vašich požiadaviek. Pomôžeme vám, keď nastane nejaký problém na ceste. Proste vás nikdy nenecháme vo „ štichu“.Vie všetko toto váš predajca leteniek?

Pozrite na naše akčné ponuky leteniek z posledných dníFAQ - Vaše najčastejšie otázky

Pokiaľ tu nenájdete odpoveď na vašu otázku, určite sa ju dozviete na našom telefónu +420 596 123 456 alebo e-mailu letenky@svet-letenek.cz.


Q: Ako sa dozviem, že online rezervácia letenky prebehla úspešne?

A: Keď v poslednom kroku rezervačného procesu vyplníte mená cestujúcich, kontakt na klienta (telefón + e-mail), vyberte spôsob platby a kliknete na klávese POTVRDIŤ, je rezervácia letenky prevedená. Zobrazí sa vám kód rezervácie a termín, do ktorého je nutné letenku/letenky zaplatiť. Zároveň dostanete na zadanú e-mailovú adresu potvrdenie o rezervácie letenky. V ňom budú všetky podrobnosti vašej rezervácie, itinerár objednaného letu a kontakty na pobočku našej cestovnej kancelarie SMILEX Travel – SVĚT LETENEK®.

Q: Na čo si mám dať pozor pri rezervácii?

A: Najväčšiu pozornosť venujte, prosím, zadaniu správnej podoby mena a priezviska – údaje musia byť zadané rovnako ako sú v cestovnom doklade, s ktorým budete cestovať (meno vrátane ďalších krstných mien a priezviska sa musia zhodovať).

Q: Za akých podmienok je možné letenku vrátiť alebo zmeniť dátum letu? Ako mám postupovať?

A: Pri výberu letenky môžete kliknúť na odkaz Tarifné podmienky, kde sú podrobne rozobrané podmienky zmien a storna. Pokiaľ urobíte rezerváciu letenky a nie ste si istý, za akých podmienok je možné letenku zmeniť alebo stornovať, kontaktujte nás, prosím, na telefónnom čísle +420 596 123 456, alebo e-mailu: letenky@svet-letenek.cz. Podmienky vám radi ihneď oznámime.

Q: Čo keď urobíte v rezervácii chybu?

A: Ihneď nás kontaktujte a spoločne sa pokúsime túto situáciu vyriešiť.

Q: Je termín zaplatenia konečný?

A: Termín zaplatenia rezervačného poplatku a vystavenia letenky stanovia podmienky leteckej spoločnosti. Preto ich musíme rešpektovať. Pokiaľ je termín vystavenia daný, je nutné ho dodržať. V niektorých prípadoch môžeme zaistiť odloženie termínu vystavenia letenky, k tomu je ale nutný súhlas leteckej spoločnosti. Pokiaľ potrebujete zariadiť odklad termínu vystavenia vašej letenky, kontaktujte nás, prosím.

Q: Je cena letenky, uvedená pri dokončení rezervácie, konečná?

A: Áno, ceny letenek, uvádzané na našom vyhľadávači sú konečné a obsahujú všetky poplatky, palivové príplatky, aj taxy letiska. Nemusíte sa viacej obávať žiadnych skrytých poplatkov, ktoré niektorí predajcovia leteniek účtujú.

Q: Chceme letieť ako väčšia skupina cestujúcich, ako máme postupovať?

A: Rezervácie leteniek pre skupiny sa riadia špeciálnymi pravidlami a nie vždy platí, že väčší počet cestujúcich zaručuje nižšiu cenu. Rezerváciu leteniek pre skupiny. je potrebné s nami vždy konzultovať. Ponúkneme vám najlepšie podmienky, s ohľadom na vaše individuálne potreby. Pokiaľ plánujete cestu v skupine (nad 10 osôb), prosím, kontaktujte nás na čísle 420 596 123 456, alebo emailom: letenky@svet-letenek.cz.

Q: Kde zistím, akú váhu batožín si môžeme vziať so sebou?

A: Povolený limit hmotnosti batožiny je uvedený na letenke. Vaša letenka obsahuje aj ďalšie dôležité informácie, ktoré môžete potrebovať. Informácie o leteckej spoločnosti môžete čerpať tiež zo stránky zoznam leteckých spoločností.

Q: V akej forme letenku dostanem?

A: V súčasnosti sa používajú len elektronické letenky. Stačí, keď si vytlačíte elektronickú letenku, ktorú pošleme na váš e-mail. V prípade akýchkoľvek otázok nás neváhajte kontaktovať na telefónnom čísle +420 596 123 456, alebo emailom: letenky@svet-letenek.cz. Radi vám pomôžeme.

Q: Čo sú charterové lety a ako takúto letenku získate?

A: Charterové lety sú cenove výhodné lety do obľúbených destinácii v Európe aj vo svete. Využívajú ich predovšetkým klienti cestovných kancelárií v rámci bežného balíčku cestovných služieb, kombinovaného s ubytovaním.

Charterové letenky môžete získať tak, že nás budete kontaktovať telefónom na čísle 420 596 123 456 alebo e-mailom: letenky@svet-letenek.cz. Radi vám charterové letenky zaistíme.

Q: Sú charterové letenky výhodnejšie?

A: Výhodnosť charterové prepravy si musí každý cestujúci zhodnotiť sám. Cena môže byť o niečo nižšia, charterové linky však väčšinou lietajú mimo hlavné letiská. Ďalšou nevýhodou je, že sa termín charterového letu môže zmeniť i o niekoľko hodín. Cestovná kancelária, ktorá tento zájazd organizuje, túto zmenu rieši zaistením zvozu na letisko.

Pokiaľ máte v cene charterovú letenku, musíte si prípadnú zmenu odletu preplánovať sami. V prípade záujmu o charterovú letenku si vyberiete let, ktorý vám vyhovuje termínom, destináciou aj cenou. Potom nás kontaktujete na telefóne +420 596 123 456, alebo na e-mailu: letenky@svet-letenek.cz a naši pracovníci sa vám budú venovať pri riešení všetkých podrobností.